Obsah balení Fun Factory Smartballs Teneo Duo

Pod vrchním obalem s obrázkem venušiných kuliček se ukrývá jednoduchá zlatá krabička pouze s logem Fun Factory. Jsou v ní uloženy kuličky i s návodem (který ale není v češtině, minimálně ten můj, třeba ho časem přeloží. Nicméně v návodu jsou poměrně výmluvné obrázky, které k pochopení všeho základního stačí. Můj oblíbený je přeškrtnutý zadek.)

Mně osobně se balení moc líbí, krabička je skladná, velká tak akorát, je navíc i diskrétní a elegantní. Návod i kuličky jsou v ní hezky uloženy. Jde o detaily, ale právě ty do velké míry stojí za úspěchem firmy Fun Factory, která je v oblasti erotických hraček synonymem kvality.

Kromě kuliček Teneo Duo a návodu v krabičce nic víc není. K venušiným kuličkám ani nic jiného nepotřebujeme.

První dojmy z Teneo Duo

Stejně jako je obal propracovaný, chytrý i hezký, podobně působí i venušiny kuličky Teneo.

Mají pěkný design a působí kvalitně. Jejich barva je svěže červená s bílými decentními ozdobami. První kulička je menší, trochu do špičky. A na spodku druhé kuličky je místo na prst. Oba tyto detaily nejen usnadní zavádění kuliček Teneo, ale opět vypovídají o tom, že Fun Factory skutečně umí a že se na svých produktech dávají záležet.

Kuličky jsou ze silikonu, jsou příjemné, ale nejsou nijak zvlášť hebké jako některé jiné silikonové hračky. Poutko na vytahování vypadá bytelně a určitě vydrží. Když s nimi člověk zatřese jen tak v ruce, nárazy kuliček působí opravdu silně. Nicméně neslibuju si nic extra, četla jsem v recenzích, že vibrace těchto kuliček nepatří mezi ty nejsilnější.

Vlastnosti kuliček Smartballs Teneo Duo

 • Váha 74 g, střední váha
 • Výrobce Fun Factory (záruka kvality)
 • Materiál silikon
 • Klasické kuličky: dvě kuličky se šňůrkou pro vytažení
 • Vnitřní kuličky pro vibrace
 • Červená barva, svěží design
 • Tvar ideální pro jednoduché zasunutí
 • Jsou vodotěsné
 • Jsou tiché
 • Možné používat s lubrikantem na vodní bázi
 • Délka i se šňůrkou je 18,8 cm, bez šňůrky 10 cm
 • Průměr větší kuličky je 3,5 cm, menší 3 cm

Fun Factory Smartballs Teneo Duo v akci

Nutno říci, že kuličky Teneo Duo nepatří mezi ty s nejsilnějšími vibracemi. Jsou vhodné především pro svůj původní účel, tedy pro posilování pánevního dna. Také se hodí pro sportovkyně, protože jakmile své tělo rozhýbete, už o nich rozhodně budete pořádně vědět. Nebo pro citlivější ženy.

Ale popořádku. Zavádění kuliček je opravdu velmi pohodlné, mají skvělý tvar navržený s myšlenkou na skutečné potřeby ženy. Můžete si pomoci lubrikantem, ale v zásadě to ani není moc třeba (ale s lubrikantem kuličky víc kloužou, což se může hodit ve chvíli, kdy už pro vás není žádná výzva je udržet).

Jak jsem už říkala, vibrace venušiných kuliček Teneo Duo nejsou nijak zvlášť silné. Jakmile se usadíte nebo půjdete volným krokem, nebudete o nich prakticky vědět. Ale posilovat budete. Jakmile nasednete na kolo či zařadíte sportovní tempo, kuličky se rozpohybují a ozvou. I s nimi si to užijete, jen to chcete větší pohyb nebo větší citlivost.

Jinak jsou příjemně tiché i vodotěsné, takže je můžete vzít úplně kamkoliv, třeba i do bazénu.

Samozřejmě si s nimi vyhrajete i v páru. Nosit kuličky jako formu předehry je pro ženu vždycky skvělý zážitek, stejně tak muži si s kuličkami rádi hrají. Přidejte vibrátor a výborně poslouží i pro chvíle bez chlapa po ruce.

A hlavně nezapomeňme na to, že posílené pánevní svaly znamenají nejen větší zdraví, ale i lepší prožitek ze sexu pro vás i pro vašeho muže.

Čištění a údržba

Kuličky Smartballs Teneo Duo se čistí dobře. Díky vodotěsnosti je můžete bez obavy ponořit do vody a důkladně umýt klidně i obyčejným mýdlem. Mají na sobě bílé ozdoby, kterým je při mytí třeba věnovat trochu víc pozornosti, ale hotovo budete mít raz dva.

Závěr: stojí Teneo Duo za to?

Smartballs Teneo Duo jsou dražší kuličky, jelikož na sobě mají prestižní jméno Fun Factory. Kvalitní na to rozhodně jsou. Nicméně je třeba vědět, co kupujete a chcete. Chcete hlavně posilovat pánevní svaly a dáváte přednost kvalitě? Nebo jste obzvlášť citlivá? Budete s kuličkami sportovat? Pak je určitě můžu doporučit.

Ale pokud chcete od venušiných kuliček trochu víc vzrušení i během obyčejné procházky, doporučím vám spíš kuličky Feel Silicone, které mají větší vibrace. Nebo těžký kalibr: kuličky Heavy Metal, ty jsou však jen pro velmi pokročilé a vytrénované ženy. A pokud si chcete především užívat vzrůšo cestou na nákup, pořiďte si raději rovnou vibrační vajíčko.

Plusy

 • Výrobce Fun Factory je zárukou kvality
 • Hodí se pro začátečnice i pokročilé
 • Výborně se zavádějí

Mínusy

 • Jsou dražší.
 • Mají slabší vibrace.
Vendulka