Lubrikační gely

Pro lepší i zajímavější sex

Znecitlivují, prohřívají, oddalují ejakulaci, chladí, voní, dezinfikují, podporují početí, chutnají, třpytí se, svítí… lubrikační gely dávno nejsou jen pro zvlhčení, ale oživují sex na mnoha rovinách.

Lubrikační gely toho dnes umí spoustu. Znecitlivují, prohřívají, oddalují ejakulaci, chladí, voní, dezinfikují, podporují početí, chutnají, třpytí se, svítí… zkrátka přináší úplně nové možnosti.

My jsme si u testování užili spoustu zajímavého vzrušení. Předtím nás ani nenapadlo, jak moc může lubrikant oživit sex. Při použití s erotickými pomůckami to platí dvojnásobně. Taková umělá vagína s hřejivým gele, to je úplně jiné kafe.

Mrkni na nejzajímavější gely, které jsme vybrali pro testování, a objev jejich sexy náboj.

  • Pomáhá uvolnit anální svěrač
  • Perfektní konzistence
  • Nezasychá, stačí málo

  HOT lubrikační gel Exxtreme glide patří mezi kvalitní gely vhodné především pro anální sex. Obsahuje látku uvolňující svěrače, která pomáhá si vše víc užít a zmírnit bolest.

  Většina uživatelů ho vychvaluje až do nebe. Jednak kvůli kvalitě, gel má ideální konzistenci, dobře se roztírá ale nedělá bordel a nestéká. A hlavně vydrží, není potřeba ho v průběhu styku přidávat. Zkrátka se pozná, že je z hedvábných silikonů vysoké kvality.

  Citlivější ženy si pak hodně pochvalují jeho znecitlivující a uvolňující vlastnosti. Anální sex si pořád užiješ, jen to bude příjemnější a méně napjaté. Parádní věc především pro ty, co mají hřebce s pořádným penisem. Nebo nižší práh bolesti.

  Ve všech důležitých ohledech je HOT lubrikační gel Exxtreme glide vysoce kvalitní anální gel. Ale má i své mínusy. Třeba to, že se nehodí pro vaginální sex, právě díky svému znecitlivujícímu efektu. Prostě si to méně užiješ, ale jsou ženy, kterým gel vyhovuje i tak, používat se samozřejmě může i pro vaginální styk. Ale není vhodný pro použití se silikonovými erotickými hračkami, jelikož je na silikonové bázi a časem by je poškodil. Což je škoda, při análku je příprava s hračkou super. Ale můžeš to vyřešit tím, že si pořídíš nějakou třeba skleněnou hračku, nám se hodně líbí skleněné dildo Icicles No. 2, ideální pro zadeček. 

  Pak ještě musíme zkritizovat balení gelu, je trochu nepraktické. Máme raději dávkovače a průhledné lahvičky, díky kterým víme, na čem jsme.

  Jinak jde ale o opravdu dobrý gel, který mnoha párům pomáhá užívat si anální sex ještě víc. Není úplně nejlevnější, ale jelikož ho nemusíš používat moc, cena se s těmi levnějšími lubrikanty docela vyrovná. Balení dlouho vydží.

  Pokud miluješ anální sex, HOT lubrikační gel Exxtreme glide rozhodně vyzkoušej.

  • Zcela přírodní
  • Skvělá konzistence
  • Stačí málo

  Lubrikační gel 100% Natural Vegan budeš milovat, pokud zbožňuješ přírodní produkty. A lubrikanty, které nezasychají a nedělají bordel. Na vodní bázi, pro hračky, sex i orál.

  Každý zkušený mazák ví, že lubrikant rozhodně není jen pro ty, kdo mají problém s nedostatečným zvlhčením. Lubrikant je skvělý i když chceš vynechat předehru, když miluješ erotické hračky a anální sex. A i normální sex je s ním mnohem příjemnější. Kdo zkusí, už se bez něj obvykle neobejde. Nicméně. Najít dobrý lubrikační gel je umění. Gely jsou často plné chemie, zasychají, lepí, tečou, dělají bordel. Představujeme ti Lubrikační gel 100% Natural Vegan, protože je krásnou vyjímkou na trhu. Což neříkáme jen my, ale pěkný zástup lidí, kteří ho vyzkoušeli. Jen si přečtěti recenze na sexshopu Růžový slon, který tento gel vyrobil na základě (špatných) zkušeností s jinými gely.

  Takže tenhle je v první řadě zcela přírodní, ohleduplný k planetě i tvému zdraví. Nebyl testovaný na zvířatech a můžou ho tak z partnera olizovat klidně i vegani.lehce nasládlou příchuť, což ti orální sex pěkně osladí. 

  Lidé si hodně pochvalují jeho konzistenci. Je dostatečně hustý, takže nestéká, ale zároveň se dobře roztírá a stačí ho použít málo. A hlavně nezasychá ani neblemcá. Prostě ho na začátku malinko použiješ a už ho nemusíš řešit a všechno bude dokonale klouzat tak, jak má. Je perfektní pro sex, anál (ale na ten jsou lepší speciální lubrikanty), orál i na masáž intimních místeček. 

  Dámy budou obzvlášť potěšené, protože tenhle lubrikační gel obsahuje karagenan, což je přírodní látka plná minerálů, které předá tvé pokožce. Jelikož v gelu nejsou žádné chemické hnusy, parabeny, barviva, konzervanty, parfémy ani nic podobného, jemnou intimní pokožku nedráždí. Naopak hydratuje a pečuje. PH gelu je samozřejmě neutrální, aby byl vhodný i pro vaginu. 

  Gel nemá žádnou vůni, atmosféru tedy nepokazí. A je parádní i pro erotické hračky. Ty často nemají rády silikonové lubrikanty, tenhle je na vodní bázi, takže skvělý pro každou hračku.

  Jako jediné malé mínus vidíme neprůhlednou lahvičku, díky které nevíš, jak na tom jsi. Ale balení 150 ml ti díky vlastnostem gelu vydrží dost dlouho. Jinak je balení s pumpičkou super, když se převrhne, neuděláš žádný bordel. A je krásně pohotové a lahvička se neumatlá při otevírání.

  Takže jestli chceš kvalitní lubrikant, rozhodně doporučujeme Lubrikační gel 100% Natural Vegan.

  • Opravdu zahřívá a mravenčí, velmi vzrušující.
  • Zvyšuje citlivost a dosáhnout orgasmu je snazší.
  • Hodí se pro použití při sexu, masturbaci i s erotickými hračkami.

  Hřejivý lubrikační gel Lona rozhodně zaplnil díru (na trhu). Je levný. Většina jeho konkurentů je třeba trojnásobně dražší. A to je jeho největší výhoda. Za stovku ti vydrží fakt dost dlouho.

  S vlastnostmi gelu už je to jiná. Není špatný. Co jde o hřejivý efekt, ten je výborný. Mravenčí, hřeje, vzrušuje. Hřejivé gely obecně jsou parádní věc, pomáhají si sex víc užívat a dosáhnout orgasmu, což oceňují především ženy (a jejich muži, co s nimi mají méně práce). Ale ostatní vlastnosti gelu Lona jsou už slabší. Brzy po nanesení začne blemcat a zasychat. Je otázka, co s ním chceš dělat. Při použití na ženu o těhle nevýhodách nejspíš ani nebudeš vědět. U muže je to ale jiná. K ruční práci fakt nic moc. Spíš nic než moc. A na orální sex s jeho umělou vůní a chutí zřejmě taky už mít náladu nebudeš. Ale tohle má každý jinak, někomu vůně Lony nevadí.

  Dá se použít při masturbaci, sexu i s erotickými hračkami. A speciálně ty hračky dokáže hodně oživit. Je parádní třeba na umělou vagínu pro realističtější pocit.

  Když to shrneme, hodně záleží na tom, co čekáš a co chceš dělat. Pro někoho bude hřejivý gel Lona úplně geniální a skvělý a pro jiného velké zklamání.

  • Rychlý nástup
  • Na přírodní bázi
  • Stačí málo

  Gel na oddálení ejakulace Bull PowerGel patří k vychytávkám, díky kterým si můžeš užít lepší sex. Znecitlivuje penis, který by tak měl mít delší výdrž. Anebo taky ne.

  Pokud máš problémy s předčasnou ejakulací, je docela dost věcí, které s tím můžeš dělat. My hodně doporučujeme třeba umělou vaginu Fleshlight STU, ta je navržená přímo pro trénink výdrže, testovali jsme ji, je skvělá (ale je to jistě běh na dlouhou trať). Nebo zkus erekční kroužky, ty ti okamžitě dodají větší citlivost ale zároveň oddálí ejakulaci. Gely jsou takové méně spolehlivé řešení. Ale určitě velmi pohodlné a pokud budeš patřit k těm, na které gel na oddálení ejakulace funguje, tak gratulujeme, stojí to za to.

  Gely, kapky, afrodiziaka. Všechno je to vždy individuální.Na někoho funguje tohle, tohle ne, tohle napůl. Ti, na které tyhle vychytávky fungují, mají často fantastické zážitky a nešetří chválou. A ostatní mají smůlu. Proto je u těhle produktů zásadní vědět, do čeho jdeš. Možná tě čeká sexuální jízda tvého života, ale možná to prostě nezabere. Tak to je.

  Každopádně někteří muži Gel na oddálení ejakulace Bull PowerGel ohromně chválí. Místo 10 minut vydrží najednou 2 hodiny divokého sexu. Partnerky prožívají konečně silné orgasmy a zpocení muži jsou na sebe hrdí. Jo, ta šance za to stojí. Gel není tak drahý, takže je to přijatelný risk s případným úžasným ziskem.

  Pokud ti bude gel vyhovovat, chvíli ti vydrží. Stačí ho aplikovat jen trošku, vmasírovat do penisu cca 20 minut před stykem. Pro někoho je gel lehce chladivý. Je postavený na síle přírody, hlavními složkami gelu jsou chmel, oves a máta.

  Ale pozor na to, že je gel vytvořený na efektu znecitlivění. Takže je opravdu nutné použít ho dopředu, už i proto, aby se nedostal na partnerku. Tu přece znecitlivět nechceme… takže použití místo lubrikantu určitě ne.

  My vždy budeme spíš doporučovat jistější pomůcky – erekční kroužky a umělé vagíny pro trénink. Nicméně Gel na oddálení ejakulace Bull PowerGel má taky hodně co do sebe, jen zkrátka neúčinkuje na každého.

Lubrikační gely - co by jsi měl vědět

Vhodné pro: pár, žena, muž, sex, masturbace.

Cena: 100 – 500 Kč (běžně velké balení).

Možnosti použití: při nedostatečném zvlhčení během sexu, oživení a zpříjemnění sexu i masturbace. A mnoho dalších účinků dle typu gelu.

Při nákupu sledujte: složení, typ gelu, efekt, chuť, konzistence, účel.

Gely se už dávno nepoužívají jen při problémech se zvlhčením vagíny. Jsou užitečné i pro dobře zvlhčené páry. Jsou téměř nepostradatelné pro anální sex, který díky nim méně bolí, i pro použití erotických pomůcek, které je příjemnější. Některé gely se svými zajímavými vlastnostmi umí sex oživit a vylepšit i v jiných rovinách.

Gely se rozlišují především podle výrobní báze, každý má jiné vlastnosti a ideální použití.

 • Lubrikační gel na vodní bázi – jeho výhoda je především to, že nezanechává skvrny a pocit mastnoty. Příjemně se tak používá, lehce se smývá. Jeho složení bývá přirozenější než například u silikonových lubrikantů, je tedy ideální pro ženy s náchylností k infekcím.

Vodní lubrikanty jsou vhodné pro použití jak s kondomy, tak se všemi druhy erotických hraček. Rychleji však vysychají, je potřeba použít větší množství gelu a často i opakovaná aplikace. Některé lubrikanty mají sklon začít blemcat a lepit.

 • Silikonové lubrikační gely – jsou mastnější a lépe kloužou. Jelikož se silikon neabsorbuje do pokožky ani nevypařuje, stačí pár kapek silikonového lubrikantu na celou akci. Proto jsou silikonové gely ideální pro anální sex.

Jsou také oblíbené jako masážní gel. Hlavní nevýhodou je to, nejsou vhodné pro použití s erotickými hračkami na bázi silikonu. Jejich časté používání může narušit citlivé prostředí vagíny.

 • Olejové lubrikační gely – jsou na bázi vazelíny, dnes už jsou spíše zastaralé, silikonové a vodní lubrikanty mají lepší vlastnosti. Jinak olejové lubrikanty fungují dobře, ale hůř se umývají z těla i perou z oblečení. Navíc nejsou vhodné pro použití s kondomy, jelikož snižují jejich účinnost.

Nejpraktičtější je tak lubrikační gel na vodní bázi, protože lze použít na cokoliv, je šetrnější a člověk se nemusí bát mastného povlečení. Pro anální sex je pak dobré mít ve sbírce i silikonový lubrikant.

Kromě základního rozdělení se vyrábí i další tipy lubrikačních gelů:

 • Ochucené lubrikační gely – ochucené lubrikační gely mají nejrůznější vůně i chutě, jsou ideální pro milovníky orálního sexu. Ale pozor na to, že je v nich obvykle největší množství různých umělých přídavných látek, a tak mohou mít špatný vliv na přirozené prostředí vagíny.
 • Anální lubrikanty – nejde jen o to, že jsou vyrobeny ze silikonu, který mimořádně dobře klouže a dlouho vydrží. Do análních gelů se často přidávají různé pomocné látky. Například pro znecitlivění, aby to tolik nebolelo, nebo pro uvolnění svalů. V některých jsou i desinfekční složky.
 • Hřejivé lubrikační gely – prokrvují a zahřívají a tím dělají intimní partie citlivější a usnadňují dosažení orgasmu. Ve spojení s erotickými hračkami pomáhají dosáhnout reálnějšího efektu.
 • Chladivé gely – ty naopak chladí a nabízí nové pocity.
 • Stimulační lubrikanty – zvyšují citlivost, pomáhají dosáhnout orgasmu a sex si víc užít.
 • Gely stahující vagínu – se speciálními látkami, které způsobí pocitové zmenšení vagíny, což je příjemnější jak pro ženu, tak i pro muže.
 • Veganské lubrikační gely
 • Přírodní gely – Ideální pro dámy, které mají problémy s infekcemi.
 • Gely pro podporu erekce – na bázi stimulačních látek, které podporují prokrvení penisu, a tím i vznik erekce.
 • Lubrikanty pro oddálení ejakulace – způsobují částečné znecitlivění nervových zakončení v penisu, a tím prodlužují výdrž.
 • Gely pro podporu početí – jsou obohaceny o látky, které pomáhají spermiím přežít a bezpečně dorazit do cíle.
 • Třpytivé a svítící lubrikační gely – pro ty, kdo chtějí extra zážitek.

Časté otázky: Lubrikační gely

Nevyhovuje mi ani přírodní lubrikační gel, nemůžu je používat vůbec?

I v některém přírodním gelu může být něco, co je pro ženu dráždivé. Ale neznamená to, že žádný jiný gel nebude vhodný. Chce to zkoušet a najít si svou alternativu.

Lubrikant mě pálí a štípe, co s tím?

Zahodit. A zkusit nějaký jiný, s jiným složením. Především levné voňavé a jinak zajímavé gely bývají plné umělých látek, které nemusí vyhovovat každému.

A některé lubrikanty prý ničí kondomy.

I to je pravda. Jde o olejové lubrikanty, neměly by se používat spolu s kondomy, protože mohou snižovat jejich účinnost.

Prý mohou některé lubrikanty ničit některé erotické hračky?

To je pravda, jde o lubrikanty na bázi silikonu, nemají se rády s hračkami ze silikonu. 

Opravdu fungují lubrikanty pro podporu početí?

Do nějaké míry určitě. Obsahují různé látky, které podporují spermie. Někomu se s nimi opravdu zadaří, ale pro někoho je to stejně málo a problém nevyřeší. Je to případ od případu.

Je vhodné používat lubrikanty v těhotenství a po porodu?

Ano, speciálně po porodu rozhodně, gel usnadní návrat k sexuálnímu životu. V obou případech ale pozor na složení, chce to kvalitní přírodní lubrikant.

Může časté používání lubrikačních gelů uškodit?

Ano. Prostředí vagíny je citlivé a náročné. Časté používání umělých gelů ho může narušit a způsobit tak různé infekce. Především pro citlivější ženy je vhodné vybírat kvalitní gely s přírodním složením. Pozor na různé voňavé, svítící a barevné lubrikanty.

Má smysl kupovat speciální anální lubrikační gel?

To záleží. Někdo si vystačí s úplně obyčejným gelem (a někdo to zvládne dokonce i bez něj). V každém případě je to ale s gelem příjemnější a pro kvalitní anální gel to platí dvojnásob. Tyto gely obsahují látky, které pomáhají uvolnění svěrače a oblast trochu znecitlivují.

Kolik lubrikantu se používá?

To je u každého jiné. Silikonového lubrikantu stačí pár kapek, gelu na vodní bázi je potřeba používat víc. Ideální dávku má každý gel jiný, u těch kvalitních obvykle není potřeba tolik.

Jsem starší 18 let? ...