Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
  1. > Posílení pánevního dna >
  2. Jsou vhodné venušiny kuličky v těhotenství?

Jsou vhodné venušiny kuličky v těhotenství?

Lucy
Lucy
29. 11. 2019
4 minut čtení

Jsou venušiny kuličky v těhotenství bezpečné? Má to nějaké výhody? Nevýhody? Na co pozor? Jak vybírat?

Pojďme si dnes spolu povědět vše důležité o používání venušiných kuliček v těhotenství.

venusiny kulicky v tehotenstvi

Trocha teorie: proč řešit pánevní dno?

Když jde o venušiny kuličky v těhotenství, jde o posilování pánevního dna. Ano, kuličky některým ženám umí udělat opravdu dobře a některé páry si s nimi umí i výborně zpestřit sex, ale v první řadě jde o zdraví a trénink těla.

Pánevní dno je základnou středu těla. O něm se v poslední době mluví čím dál tím víc. Začínáme zjišťovat, že právě střed těla může za to, jak se celkově cítíme. Výrazně ovlivňuje zdraví celého těla. Mám vliv i na to, jak stojíme, jak chodíme, jak dýcháme, jak si umíme užít sex…

Zdravé a silné svaly pánevního dna jsou zkrátka mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Ochablé svaly mohou mít na svědomí bolesti zad, špatné držení těla, inkontinenci, hemeroidy a dokonce mohou mít i vliv na plodnost. A nejeden fyzioterapeut a jiný znalec těla vám poví, že právě pánevní dno může za to, kolik máte energie a síly do života.

V neposlední řadě je… sex. Když máte silné pánevní dno, dosahujete snáze orgasmů. Silnějších orgasmů. A jakou radost z toho bude mít váš partner, to už zjistíte sama…

Venušiny kuličky v těhotenství

Posilovat pánevní dno je tedy rozhodně skvělý nápad. A venušiny kuličky jsou k tomu skvělou pomůckou. Jak je to ale s těhotenstvím?

venušiny kuličky v těhotenství
Venušiny kuličky v těhotenství

Rostoucí bříško je velkou zátěží pro celé tělo a celé toto období je pro ženu velmi náročné fyzicky i psychicky. Skvělá fyzická forma vám bez debaty pomůže vše zvládnout lépe i příjemněji, což platí i pro oblast pánve. Ale pár věcí je potřeba brát v úvahu.

Pokud je vaše tělo zdravé a těhotenství bezproblémové, pak lze venušiny kuličky v těhotenství jedině doporučit (ale ne v konečné fázi těhotenství!). Pokud ale řešíte nějaké zdravotní komplikace, určitě kuličky konzultujte se svým doktorem.

Určitě si nejprve přečtěte pár důležitých doporučení:

1.     Pozor na hygienu

V těhotenství jsme obzvlášť náchylné k infekcím. Takže doporučuji zvýšenou pozornost hygieně. Raději v tomto období vynechte kuličky s látkovými šňůrkami a vyberte si takové, které jsou celé ze silikonu, což vám umožní je dokonale umýt.

Přečtěte si náš článek na téma venušiny kuličky proti inkontinenci.

2.     Nepřehánějte to

Dávejte na sebe pozor. Ideální je cvičit častěji a kratší dobu.

3.     Max. do 35. týdne

V závěrečné fázi těhotenství už není dobré posilovat, svaly by se naopak měly relaxovat. Venušiny kuličky v těhotenství proto nepoužívejte déle než do 33. týdne.

Venušiny kuličky Feel Silicone
Barva a design super. Hlavně stylová srdíčka jsou super. Velice dobře se udržují.
Přečtěte si další zakaznické recenze

Venušiny kuličky po porodu

Před porodem přestaňte, ale jakmile to půjde, zase začněte. Po porodu vám venušiny kuličky pomůžou dostat se rychleji do formy. Samozřejmě ale s rozumem a opatrností, začněte velmi pozvolna a teprve ve chvíli, kdy budete zahojená, nejspíš až po období šestinedělí.

Pokud chcete začít něco dělat dřív, doporučujeme kegelovy cviky.

Jak vybrat venušiny kuličky a další otázky

Jak vybrat ty nejlepší kuličky a co všechno o nich potřebujete vědět, to už jsme pro vás dávno napsali. Mrkněte se do naší sekce venušiny kuličky, kde najdete nejčastější otázky, rady i tipy na ověřené a naší redakcí vyzkoušené kuličky pro těhotné i netěhotné.

Chcete víc pikantností o venušiných kuličkách? Pak je přímo pro vás článek „Venušiny kuličky anebo co vám Wikipedie neřekne“.

Přejeme krásné těhotenství s kulička i bez :)

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...