Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
  1. > Posílení pánevního dna >
  2. Venušiny kuličky proti inkontinenci?

Venušiny kuličky proti inkontinenci?

Lucy
Lucy
29. 11. 2020
5 minut čtení

Brzy můžete mít zase zpět svůj klid, stačí se do toho poctivě pustit a věnovat si trochu času. Venušiny kuličky jsou bez debaty výborným pomocníkem proti inkontinenci. Jsou určeny pro ženy jakéhokoliv věku i v jakékoliv fyzické formě.

Asi 60 % žen se s inkontinencí někdy setkalo. Není to nic neobvyklého, není třeba se stydět. To ale neznamená, že bychom to neměly řešit… počáteční stádium inkontinence je jen příjemnější začátek, tenhle problém to opravdu chce řešit raději hned.

S kuličkami to vlastně ani není nijak zvlášť náročné, pojďme si k tomu povědět vše podstatné.

Proč vyzkoušet venušiny kuličky proti inkontinenci?

Inkontinence je většinou jen a pouze povolené svalstvo.

Často se s ní ženy setkávají po porodu, nebo přichází s věkem a sedavým způsobem života. To je skvělá zpráva, protože svaly můžeme vytrénovat vždy a u těch pánevních je to poměrně jednoduché i rychlé.

Pro dokonale vyrýsované břicho musíte chodit do posilovny opravdu dlouho a poctivě. U pánevního dna to tak není. Stačí krátká cvičení, která můžete dělat i během běžných pochůzek. S venušinými kuličkami je to pak ještě jednodušší, stačí si je vzít na procházku nebo do obchodu.

Venusiny kulicky Feel Silicone

Posílení svalů pánevního dna má i několik dalších výhod kromě toho, že by mělo vyřešit váš problém s inkontinencí. Svaly pánevního dna jsou součástí takzvaného středu těla. Což je naše důležitá opora. Právě střed těla má na svědomí, jak stojíme, chodíme a dokonce i dýcháme. Řada fyzioterapeutů se shoduje, že silné pánevní dno je nejen předpokladem pro kvalitnější sexuální prožitky a intimní zdraví, ale je důležité i pro zdraví celého těla a dokonce i pro naši náladu. S pevným pánevním dnem jde prý ruku v ruce větší životní energie a zdraví na mnoha úrovních. (A nejspíš se zbavíte i bolesti zad!)

Spoustu dalších zajímavých informací i instrukcí k výběru si přečtěte v našich nejčastějších otázkách o venušiných kuličkách.

Jak kuličky fungují

Klasické venušiny kuličky jsou obvykle dvě kuličky spojené provázkem (může být ale i jen jedna, vyrábějí se i činky a závažíčka). Kuličky se zavedou do pochvy a vy s nimi můžete jít dělat cokoliv, ideálně nějakou pohybovou činnost. Kuličky mají totiž vnitřní menší kuličku, která při pohybu vytváří jemné vibrace. Což je nejen příjemné, ale hlavně to způsobuje stahování svalů pánevního dna čímž je posilujete.

Kuličky mají tu výhodu, že na ně nemusíte myslet a vědomě cvičit. Stačí vzít kuličky na procházku, na nákup, na poštu… a cvičíte. A každým krokem jste blíž k vyřešení svého problému.

Určitě se nebojte, že vás kuličky donutí eroticky šílet v obchodě. Některým ženám jsou příjemné, jiné o nich prakticky neví. V každém případě ale nejde o silnou stimulaci, pokud k nim přistupujete vážně s úmyslem cvičit, nejspíš vás ani do žádné nálady nepřivedou… možná trochu.

Chcete víc pikantností o venušiných kuličkách? Pak je přímo pro vás článek „Venušiny kuličky anebo co vám Wikipedie neřekne“.

Jak s venušinými kuličkami léčit inkontinenci

Vše se bude odvíjet od stavu vašeho těla.

Jste už v letech, vaše fyzička není ideální a inkontinence vás trápí ve větší míře? Pak začněte opravdu pomalu. Vyberte si velmi lehké kuličky (30 až 50 g), ideálně větší. Noste je nejprve jen krátce a postupně dobu nošení prodlužujte. Možná vám budou kuličky vypadávat, to nevadí. Začněte vleže nebo vsedě. Postupně s nimi zkoušejte chodit (pevné kalhotky a kalhoty pomůžou regulovat padání), nepoužívejte lubrikační gel. Uvidíte, že se vše začne časem zlepšovat.

Doporučujeme například tento model:

Venušiny kuličky Feel Silicone
Barva a design super. Hlavně stylová srdíčka jsou super. Velice dobře se udržují.
Přečtěte si další zakaznické recenze

Jste mladá, poměrně fit a problém se objevil po porodu? Pak nejspíš nemusíte začínat s těmi nejlehčími kuličkami (ale brzy po porodu určitě ano). Vybírejte váhu 50 až 80 g. Mrkněte i na náš článek o venušiných kuličkách v těhotenství.

V našem testování uspěly třeba tyto oblíbené kuličky ->Venušiny kuličky Feel silicone

Časté otázky o kuličkách

Jak často cvičit?

Optimální je cvičit každý den 20 minut, ideálně i dvakrát. Pokud máte velmi ochablé svaly, začněte klidně pomaleji. Ale pozor, v nepravidelnosti je velké riziko, že toho brzy necháte. Cvičte málo, ale pravidelně.

Jakou velikost kuliček vybrat?

Pro posilování jsou lepší menší a těžší kuličky, k těm se ale dopracujete až časem (na pořádné posilování zkuste časem kovové venušiny kuličky!). Na začátku budete spíš potřebovat větší a lehčí kuličky, ty lépe drží na místě.

Mohou se používat venušiných kuličkách v těhotenství?

Čeká mě hromada rozkoše?

Už jsme to nakousli. Výrobci vám budou tvrdit, že vás čeká hromada orgasmů. Přehání. Samozřejmě, každá žena je jiná. Pro některou jsou kuličky velmi vzrušující, pro jinou skoro vůbec. Většina žen kuličky vnímá jako příjemné dráždění, jemnou předehru, která je ale až k orgasmu rozhodně nedovede. Jde spíš o takové něžné škádlení, které můžete klidně i ignorovat, pokud vám jde především o cvičení.

Pokud si to ale chcete pořádně opepřit, existují i takové lákavé vychytávky jako vibrační venušiny kuličky na dálkové ovládání. Asi vás nepřekvapí, že tyhle hračičky milují především muži.

kegelovy cviky 1

Jak kromě kuliček bojovat s inkontinencí?

Určitě můžeme ještě doporučit kegelovy cviky. Jsou výborným doplňkem ke kuličkám. Můžete si s nimi dělat malé rozcvičky kdykoliv se vám zachce.

O venušiných kuličkách jsme toho napsali víc, včetně recenzí na několik modelů, které jsme pro vás otestovali. Mrkněte se do naší hlavní sekce venušiny kuličky a pak se do toho hlavně pusťte. Zbavte se inkontinence a užívejte si život naplno. Stojí to za trochu té práce.

Hodně štěstí!

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...