Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
  1. > Jak na >
  2. 6. studiemi ověřených bylinek na podporu erekce (+ další)

6. studiemi ověřených bylinek na podporu erekce (+ další)

Ráďa
Ráďa
4. 1. 2023
8 minut čtení
bylinky na podporu erekce
bylinky na podporu erekce

Ať už nestojí vůbec nebo příležitostně stávkuje, bylinky na podporu erekce určitě stojí za zkoušku. Brát viagru totiž není žádné pořádné řešení – je to drahé, má to vedlejší účinky a problém to neléčí, jen krátkodobě zamaskuje. Bylinky na podporu erekce naopak mohou řešit problémy přímo tam, kde začínají. Také jsou zdravé a vyživují tělo. A kromě poruch erekce mohou léčit i jiné zdravotní problémy.

Proto je rozhodně doporučujeme vyzkoušet. Ale pozor – při dlouhodobých a vážných problémech s erekcí doporučujeme i návštěvu doktora. Jeden totiž nikdy neví, může jít i o projev vážnější nemoci.

Důležité upozornění o bylinkách na erekci

Ať už jsou ověřené studiemi nebo ne, stále jsou to jen bylinky. Nejsou to léky. Některé stavy mohou léky vyžadovat – a proto opravdy vždy nejprve běž k doktorovi pro diagnózu a kontrolu všeho důležitého. 

Pak taky musíš myslet na to, že:

  1. Bylinky jsou opravdu jen bylinky. Neúčinkují ze dne na den, je to spíš podpora jiných způsobů léčby erektilní dysfunkce (o tom, jak problémy s erekcí řešit, jsme už psali). Musí se brát dlouhodobě, aby se jejich vliv postupně a pomalu projevil. 
  2. Že účinkují na jednoho, nemusí znamenat, že zaberou i druhému. Každý jsme jiný. Problémy s erekcí mají nejrůznější příčiny, a proto potřebujeme různá řešení.
  3. Možná budeš muset pár bylinek vyzkoušet, než najdeš to pravé.
  4. Některé bylinky jsou jen podfuk prodejců, nebo důsledek placebo efektu. A neléčí vůbec. 
  5. Mohou mít nežádoucí účinky.

Proto si vždy raději každou bylinu prověř a přečti si o ní víc, tady ti přinášíme jen krátký přehled možností. Doporučujeme vybírat hlavně z toho seznamu:

Bylinky na erekci ověřené vědeckou studií

Rozhodně existují byliny, které jsou velmi léčivé a to nejen na erekci. Mají dlouhou historii a spoustu zázračných vyléčení. Vědci se je proto rozhodli podrobit skutečnému bádání, a tak vznikly vědecké studie, které mají větší váhu, než tvrzení z internetu a starých knih. 

Pozor ale, že někdo na internetu tvrdí, že proběhla vědecká studie, ještě nemusí znamenat, že je to pravda – nebo že ta studie byla smysluplná (pokud se jí zúčastnilo deset lidí, nevypovídá vůbec o ničem). 

Provedli jsme hloubkové zkoumání za tebe a tady máš seznam těch nejlepší bylin na erekci, které byly potvrzeny rozumnými studiemi: 

1. Ženšen –⁠ Panax ginseng

IDEÁLNÍ KDYŽ::
nevíš přesně, kde je problém, trápí tě celková únava a slabost, jiné zdravotní problémy (pozor ale na kombinování s léky).

Málokterá bylina je tak známá jako ženšen. A nemusíme se vůbec bavit jen o erekci. Ženšen má dlouhou léčivou historii, byl a je považován za klenot léčivých bylinek. Kromě vlivu na sexualitu a pevnější erekci ti dodá i víc chuti a energie do života, podporuje imunitu a krevní oběh. Bohužel se však nehodí pro ty, kdo mají vysoký tlak, a nemusí být ideální v kombinaci s některými typy léků.

Studií o vlivu ženšenu na zdraví proběhlo hodně a jeho léčivé síly potvrzují. Tahle studie jasně vypovídá, že ženšen pomáhá i s problémy s erekcí.  

2. Kotvičník zemní – Tribulus terrestris

IDEÁLNÍ KDYŽ::
je problém v klesajícím testosteronu – často hlavně u starších mužů.

Kotvičník je asi druhá nejznámější bylina na problémy s erekcí. Hodí se ale především pro muže ve vyšších letech, protože jejím největším přínosem je regulace testosteronu v krvi. A jelikož je to právě testosteron, který je často zodpovědný za problémy s erekcí u mužů ve vyšším věku, tady jde o velmi vhodnou bylinku. 

Opět proběhlo více studií o pozitivním efektu kotvičníků, ale tahle studie je pro nás nejzajímavější, dokládá efekt při léčbě poruch erekce.

3. Maca peruánská – Lepidium peruvianum, Lepidium meynii

IDEÁLNÍ KDYŽ::
nemáš moc chuť na sex, snažíš se o dítě.

I maca je při léčbě problémů s erekcí proslavená. Je nadupaná dobrými látkami a vyživuje tělo. Kromě penisu zvedá i celkovou chuť na sex, takže je výborná pro toho, kdo řeší celkový nezájem. Díky dobrému vlivu na plodnost si macu vybírají i ti, kteří se snaží o potomka. Aby toho nebylo málo, má i skvělý vliv na prostatu.

Studie tohle potvrdily všechno. Zvýšenou tvorbu spermií i libida. Tahle studie nás ale zajímá nejvíc, jelikož mluví přímo o vlivu na problémy s erekcí – a potvrzuje přínos macy.

4. Ginkgo biloba – jinan dvoulaločný

IDEÁLNÍ KDYŽ::
tě trápí únava, snížená mentální schopnost, špatná paměť, špatný krevní oběh.

Ginkgo je známá i jako bylina na mozek. Zlepšuje paměť, chrání před demencí i alzheimerem. Její léčivost je především v tom, že zlepšuje krevní oběh. A krevní oběh je pro erekci zásadní – když do penisu neproudí dostatek krve, nemůže být dostatečná ani erekce. A právě v podobných případech je ginkgo ideální.

Opět, léčivé schopnosti ginkgo byly prokázány v řadě různých studií. Tato studie je ale přesně pro nás, mluví o vlivu ginkgo na kvalitu erekce.

5. Muira puama – Ptychopetalum olacoides

IDEÁLNÍ KDYŽ::
máš období stresu a náročnějších časů, chuť na sex není velká, je vhodná pro muže ve vyšším věku.

Bylinka muira působí na erekci především tím, že dodává celkově víc energie a pomáhá i zvedat náladu. Je to silný antioxidant, takže tělo pročišťuje a zbavuje škodlivin. Hodně se osvědčila hlavně u starších mužů – pozor ale na to, že se nehodí při nízkém tlaku a problémech s kardiovaskulárním systémem. 

Tahle studie je přesně o tom, jaký má muira vliv na erekci. 

6. Serenoa plazivá – Saw palmetto

IDEÁLNÍ KDYŽ::
tě kromě nedostatečné erekce trápí neplodnost, močový systém a prostata.

Serenoa má totiž velmi dobrý vliv na všechny tyto oblasti. Nehodí se ale pro ty, kdo berou léky na ředění krve. 

V téhle studii najdeš vše o tom, jaký má serenoa pozitivní vliv při problémech s erekcí.

Tak tohle jsou bezpochyby ty nejlepší bylinka na podporu erekce, kterým se dostalo oficiálního uznání vědců. Určitě to ale neznamená, že jsou jediné, které ti mohou pomoct. I jiné bylinky byly testované – ale třeba se nám jen nepodařilo dohledat rozumné studie. Každopádně k léčbě poruch erekce se často využívají i tyhle byliny:

Jiné vyhledávané bylinky na podporu erekce

Určitě netvrdíme, že nejsou tak dobré. Jen nejsou podpořené pořádnou vědeckou studií. Určitě jsou ale lidé, kterým tyhle bylinky na erekci pomohli, takže můžou stát za zkoušku:

Guarana

Využívá se jako alternativa kávy. Má silný povzbuzující efekt a zlepšuje i proudění krve. A to je pro silnou erekci absolutně zásadní.

Ašvaganda

Říká se jí indický ženšen a připisuje se jí spousta skvělých účinků, nejen vliv na kvalitní erekci. Také zvyšuje celkovou chuť k sexu a kvalitu spermií, ale zvedá i celkovou energii a má dobrý vliv na mozek. Spousta jejích pozitivních účinků byla studiemi potvrzena.

Muškátový oříšek

Tohle obyčejné koření prý působí jako afrodiziakum, zvyšuje chuť a zesiluje vnímání a ty tak s ní můžeš zažít intenzivnější sex (na tom určitě něco bude, jelikož je muškátový oříšek ve vyšších dávkách až halucinogenní). Proto se hodí především tehdy, když je problém v nedostatku chuti nebo schopnosti se uvolnit.

Rozchodnice růžová

Tato bylina léčí především celkovou únavu a deprese. Má dobrý vliv na psychiku, takže pomáhá především tehdy, když problémy s erekcí pramení z téhle oblasti. 

Yerba maté

Další povzbuzující alternativa kávy, která má podobné účinky – prokrvení a nabuzení. Navíc obsahuje látky (theofylin a theobromin), které přímo působí na pevnou a spolehlivou erekci. 

Kajenský pepř

Neboli prášek z červených chilli papriček. I on podporuje prokrvení organismu, takže i pevnou a silnou erekci.

Slivoň africká

Vhodná především při problémech s prostatou a močovou soustavou

Bioperine z černého pepře

Obsahuje piperin, který má dobrý vliv na prokrvení. A to opět působí na silnější erekci. 

Eurycoma longifolia

Další řešení vhodné především pro starší muže, jelikož pomáhá udržet zdravou hladinu testosteronu. Má i dobrý vliv na kvalitu spermií, dodá energii a podporuje chuť na sex.

Yohimbe 

Je především afrodiziakum, podporuje chuť k sexu, má prý i vliv na celkovou náladu a pomáhá před vznikem mozkových a srdečních příhod.

Mondia whitei –⁠ bílý zázvor

Říká se jí bílý zázvor a především v Africe se věří v její ohromnou povzbuzující sílu a dobrý vliv na výdrž.

Často můžete sehnat i různé léčebné tablety, které tyto byliny kombinují. Chce to zkoušet a najít si to pravé. Ale zároveň se na bylinky na erekci nespoléhat a najít si i jiné způsoby, jak zdraví erekce podpořit a problémů se zbavit. Zdravý životní styl, pohyb a třeba i speciální cvičení pro zdravou erekci, to jsou ty hlavní nástroje, které bychom doporučili každému.

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...