Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
 1. > Jak na >
 2. 9 důvodů, proč lubrikant vyměnit za kokosový olej

9 důvodů, proč lubrikant vyměnit za kokosový olej

Lucy
Lucy
11. 10. 2020
5 minut čtení

Spousta lidí ho miluje z mnoha různých důvodů. Někdo mu nevěří. Nicméně jedna věc je jasná, kokosový olej je výborný lubrikant, který můžete používat místo klasického lubrikačního gelu plného chemie.

Sklenici kokosového oleje koupíte levněji než téměř jakýkoliv lubrikant a je ho mnohem víc. Ale to na něm není zdaleka to nejlepší.

Takže proč vzít místo lubrikantu kokosák?

 1. Nelepí

Kdo měl nějaký lepivý lubrikant, tak moc dobře ví. Nic příjemného. Chcete hezkými klouzavými pohyby obšťastnit partnera a ono to za pár minut najednou lepí, drhne, blemcá. Brr.

Kokosový olej je vláčný a klouzavý, nikdy nelepí. Maximálně se vsákne do kůže a je potřeba ho trochu přidat.

 1. Voní

A zase. Kdo zkusil nějaký technicky smrdící lubrikant, tak ví, jak to dokáže zničit atmosféru. Kokos voní snad každému. A komu přímo nevoní, toho neurazí. Jeho vůně je nenápadná a něžná.

 1. Chutná

Olizovat chemický lubrikant? Děkuju, nechci. Smrdí to, nechutná to. Po použití lubrikantu si zkrátka můžete na jazýček nechat zajít chuť. Ale takový kokosák, to je jiná. Můžete s ním olizovat jakékoliv části těla budete zrovna chtít… a užijete si to bez pachuti.

 1. Vydrží

Lubrikanty většinou zase tak dlouho nevydrží. Některé jsou lepší, jiného horší, často musíte přidávat. Kokosák je dlouhotrvající frajer. S největší pravděpodobností ho nanesete trochu na začátku a nic víc nebudete potřebovat.

 1. Je protizánětlivý

Tohle potěší ženy. Kokosový olej je antibakteriální, antivirový a protiplísňový. Výborně se hodí jako prevence i lék kvasinkových a jiných infekcí.

Ale pozor! Nesmí se to s ním přehánět. Kdybyste si ho tam matlala moc, můžete si narušit přirozené prostředí vaginy a naopak si nějakou infekci uženete. Ale to spíš jen v případě cílené dlouhodobé aplikace. Pokud u sexu použijete trochu oleje, nic vám nehrozí. Ale všichni jsme jiní, takže určitě naslouchejte svému tělu.

 1. Je levný

Velká sklenice vás v dnešní době přijde klidně jen na stovku. V panenské kvalitě (doporučuji, v panenském oleji je uchováno nejvíc blahodárných látek). Za stovku jinak koupíte nejlevnější (čti jako nejspíš lepivý a smradlavý) lubrikant, který bude tak třikrát menší. Kokosák navíc koupíte v každém druhém obchodě a nemusíte hned běžet do sexshopu.

 1. Neškodí hračkám

Ne každý lubrikant lze použít na každou hračku, ty silikonové jsou náchylné. Ale ne na kokosák. Ten můžete matlat kam jen chcete a nemusíte přemýšlet, jestli vám nezničí novou erotickou hračku za dva tisíce.

nuru masaz
 1. Luxusní masáž

Ať už předehra nebo opravdová masáž, kokosový olej je pro ni naprosto parádní. Báječně klouže, voní, je přírodní, vyživující… co víc si přát.

A nejlepší důvod ze všech:

 1. Je zdravý

Tenhle důvod propojuje všechny. Nebavíme se teď o jeho konzumaci. Ta je rozporuplná, kokosový olej totiž obsahuje až 92 % nasycených tuků, kterých obecně konzumujeme až příliš. Co jde ale o vliv na pokožku (nebo třeba i na vlasy), tam není o čem diskutovat. Kokosák je ohromně blahodárný. Zvláčňuje, vyživuje, pečuje.

Klasický lubrikant je plný látek, které do těla nepatří. Jeho používáním je samozřejmě vstřebáváme. A ani ho nemusíme olizovat (fuj).

Pokud existuje přírodní, zdravější a dokonce blahodárná a levnější alternativa, myslím, že vůbec není nad čím přemýšlet. Prostě sláva kokosáku!

Nicméně. Nic není černobílé a existuje i pár nevýhod kokosového oleje coby lubrikantu:

Nevýhod kokosového oleje coby lubrikantu

 1. Může nechávat skvrny a mastnotu

Občas to prostěradlo prostě odnese. Kokosový olej je velmi mastný. Pokožka ho sice vstřebá (rozumné množství), ale pokud ho použijete hodně, někam steče a podobně, tak to není zase tak příjemné.

Aby se člověk mastnoty zbavil, stačí se umýt mýdlem (nebo utřít ruce partnerovi do zad jako to dělám já). Prostěradlo by zase neměl být problém vyprat. (A pokud by to problém byl, promáchejte před praním skvrnu s jarem nebo se solí.)

Hřejivý lubrikační gel
Hřejivý lubrikační gel opravdu překvapil a moc potěšil, s přítelem jsme ho ihned vyzkoušeli a gel dělal divy
Přečtěte si další zakaznické recenze
 1. Může oslabit latexové kondomy

Tohle je pádnější protiargument. Pokud používáte kondomy, kokosový olej opravdu vhodný není, mohl by narušit jejich strukturu. V případě kondomů se bohužel opravdu raději držte dovolených lubrikantů: silikonového lubrikantu a lubrikantu na bázi vody.

 1. Může způsobit vaginální infekci

To jsme už probírali u jeho protizánětlivých účinků. Tato půda zatím není oficiálně tolik probádaná a je možné, že při větším používání vám kokosák naopak může uškodit. Ale v menším množství má rozhodně pozitivní účinky. Každý jsme jiný, tady nelze zobecňovat a vynášet definitivní soudy. Je třeba testovat, sledovat se a nic nepřehánět.

Já osobně považuji kokosák za zřejmě ten nejlepší objev pro naši spokojenou ložnici. Jasně, takový Womanizer taky přináší domů radost. Ale kokosový olej používáme pořád a je pevným základem našeho spokojeného sexu.

Doporučuju, doporučuju, nastokrát doporučuju.

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...