Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
  1. > Srovnání produktů >
  2. Levná měkká dilda

Levná měkká dilda

Vendulka
Vendulka
12. 5. 2022
7 minut čtení

Tenhle typ erotických pomůcek je perfektní ve chvíli, kdy chceš pěkně tvarovaný penis bez chlapa. Ideálně aby se s ním dalo řádit, ohýbat ho a vzít ho třeba i do vany… a neutratit moc peněz.

Levná měkká dilda jsou na tohle boží. Dají se koupit opravdu levně a můžeš vybírat mezi celou řadou tvarů a barev. Existují i velmi realistické kousky nebo naopak extravagantní tvary. V našem článku zjistíš, jak vybrat dildo, se kterým se budeš vášnivě bavit dlouhé hodiny. 

Levná měkká dilda

Tedy pokud je pro tebe levné měkké dildo to pravé, neplatí to totiž pro každého…

Rozdíl mezi dildem a vibrátorem

Pro jistotu si to vysvětlíme. Dildo je v zásadě maketa penisu. Je mu podobnější než obvyklý vibrátor. Klasické dildo by nemělo mít vibrace, ale v poslední době se vyrábí už i vibrační dilda. Původně vibrovala díky kuličkám, které měly uvnitř, a nebylo k nim potřeba baterie. Dnes už jsou na trhu ale i vibrační dilda na baterky a s dálkovým ovládáním. Takže dildo nebo vibrátor, pomalu v tom přestává být rozdíl…

Tématem našeho článku jsou ale levná měkká dilda. Žádné pokročilé vibrační kousky, takže se budeme věnovat těm obyčejnějším.

Výhody měkkého dilda?

Mají výhody i nevýhody. 

Výhody měkkých materiálů:

  • Dají se ohýbat (ale pozor, ne každé měkké dildo tohle splňuje). Kreativní žena si s touhle vlastností může pěkně užít, je to ideální hlavně pro oboustranná dilda oblíbená u lesbiček.
  • Lépe se přizpůsobí teplotě těla a jsou mnohem příjemnější na dotek než obyčejný plast, ze kterého bývají klasické levné vibrátory. 
  • Díky tomu také měkká dilda pocitově víc připomínají skutečný penis.

Nevýhody:

  • Měkký materiál nemusí vyhovovat každé ženě. Některé ženy mají raději tvrdší stimulaci, měkké levné dildo může být příliš jemné a nevýrazné. 
  • Tenhle typ materiálu často není vhodný pro anální sex. Není totiž hygienický, snadno se v něm usazují nečistoty, které nemusí zmizet dokonce ani při použití dezinfekce. Výjimku tvoří silikonová dilda, ta jsou bezpečná.

Za jakou cenu se dá pořídit levné měkké dildo?

Klidně i za necelé dvě stovky. Ale POZOR! Vždy se koukej na rozměry. Ta nejlevnější dilda totiž mají často třeba jen 8 cm. A k tomu klidně vtipný průměr 2 centimetry. To se sice může hodit, když tě nejvíc bere hraní s klitorisem a nepotřebuješ u toho vaginální dráždění, ale pokud si s novým dildem chceš užít i trochu pronikavé zábavy, rozhodně doporučujeme koupit si nějaké větší. Když přihodíš třeba další dvě stovky, už seženeš pěkná měkká dilda s uspokojující velikostí.

Pozor: Hlavně pozor na ten průměr… 10 cm délky stačit může, ale 2 cm průměr… to je spíš k pláči, nebudeme si lhát.

Jaký vybrat materiál měkkého dilda

Všechna levná dilda nejsou z toho samého materiálu. Existuje několik typů.

Silikonová dilda

Dilda ze silikonu patří mezi ty kvalitnější. Silikon je u erotických hraček kvůli svým vlastnostem v poslední době velmi oblíbený, používají ho všichni lepší výrobci. Je totiž hygienický (tahle dilda se hodí i pro anální sex), nezpůsobuje alergické reakce a neuvolňuje škodlivé látky (a to se o ostatních dvou typech materiálu bohužel říct nedá).

silikonové dildo

Vedle zdravotních výhod je silikon navíc příjemný na dotek, často se prodává ve velmi heboučkých verzích. Dá se taky rychle nahřát vložením do teplé vody, ale nepotřebuje to, jeho teplota je sama o sobě příjemná, když ho má člověk doma. Silikonová dilda navíc něco vydrží, silikon si dlouho uchovává své barvy i tvar.

Mezi nevýhody patří vyšší cena. Dilda ze silikonu nemusí být hned drahá, ale ta z gumy nebo z gelu jsou určitě levnější. Další nevýhoda je taky to, že na tahle dilda nejde používat lubrikační gely na bázi silikonu, protože by mohly by hračku poškodit.

Gelová dilda

Ta mají tu největší slávu už za sebou. Kdysi bývala velmi oblíbená, ale s nástupem silikonu to pomalu vyhaslo. Dřív gelová dilda lákala hlavně svými barvami a tvary (předtím byly jen plastové vibrátory) a taky kvůli fantastické ohebnosti. Ta je rozhodně zajímavá i dnes, je perfektní především pro oboustranná dilda. Nicméně ale i silikonové hračky mohou být parádně ohebné, takže asi jedinou výhodou gelových dild zůstává levnější pořizovací cena. 

Velkou nevýhodou je horší hygiena materiálu. V gelu se používáním tvoří malinké póry, kde se velmi snadno schovají bakterie. Umytí pod vodou nestačí, ke gelovému dildu budeš rozhodně potřebovat i dezinfekci, ale ani ta však póry nemusí dokonale vyčistit. Zkrátka a dobře, citlivější ženy si s gelovým dildem mohou snadno přivodit nějakou infekci, i když budou dbát na hygienu. Proto je na místě s nimi zacházet opatrně, důrazně se nedoporučuje jejich sdílení s nikým jiným nebo anální používání. 

Další nevýhodou je typický gumový zápach, především u nových hraček je výrazný a ne zrovna erotický.

TPR, TPE dilda

TPR je zkratka pro termoplastickou gumu a TPE znamená termoplastický elastomer. Z obou materiálů se běžně dělají nejen dilda, ale jsou velmi oblíbené třeba u umělých vagín a masturbátorů. Hlavně proto, že je TPE i TPR podobné lidské kůži, příjemné na dotek a měkké. Oba materiály jsou hodně podobné, TPR bývá většinou trochu tvrdší.

covetous monster realisticke dildo s prisavkou telove

Nevýhody mají hlavně opět v otázce hygieny. Stejně jako u gelu ani tahle dilda nejsou příliš bezpečná, ani dobrá hygiena ani dezinfekce nezaručí, že z nich nemůžeš chytit nějakou nepříjemnou infekci. O uvolňování škodlivých látek během používání nemluvě…

Shrneme to: v moderním světě se určitě vyplatí investovat malinko víc a pořídit si silikonové dildo, jsou ve všech ohledech bezpečnější a vyrábí se v různých variantách, mohou být také velmi ohebná jako gumová dilda nebo podobná lidské kůži jako dilda z TPE. Ale pokud trváš na jiném materiálu, samozřejmě je to taky možnost, jen je na místě znát zdravotní rizika a o hračku dobře pečovat.

Co dalšího sledovat při výběru dilda?

Jelikož jsou dilda bez vibrací a funkcí, nejdůležitější je vybrat si správnou velikost a tvar. Už jsem to psala, příliš hubený prcek nemusí uspokojit každou ženu, takže se dobře zamysli nad tím, co potřebuješ a co ti dělá dobře. A vážně pozor na rozměry (já osobně bez pravítka v ruce nic neobjednávám, člověk si to hnedka líp představí!).

Nejzajímavější přidanou vlastností levného dilda je přísavka. Pokud ji dildo má, můžeš ho snadno připevnit třeba ke stěně nebo na zem (je potřeba hladký povrch) a užít si divokou jízdu bez držení. Ale tady pozor na příliš levná dilda, jejich přísavky nemusí vůbec fungovat.

Jaký vybrat lubrikační gel?

Záleží na materiálu dilda a účelu. Obecně se dá říct, že pro běžné hračky a vaginální sex bývá nejlepší lubrikant na vodní bázi. Je jich široký výběr, jejich složení je přirozenější a neuškodí žádnému typu hraček.

Pro anální sex je pak lepší účinnější silikonový lubrikant. Ale pozor, ten není vhodný pro silikonové hračky. Víc si můžeš přečíst v naší sekci o lubrikačních gelech

Závěr

Když si chceš koupit levné měkké dildo, musíš mít realistické představy. Za dvě stovky prostě nekoupíš obrovský super penis, co tě bude bavit dlouhé roky. Ale můžeš si za ně koupit menšího kamaráda, co ti zpestří masturbaci. Nebo pár stovek přihodit.

Dilda každopádně nabízí spoustu tvarů a možností, stačí si vybrat to, co tě bere nejvíc. Jsou skvělá jako samostatná hračka a obzvlášť dobře s nimi můžeš obohatit masturbaci s pomůckami pro dráždění klitorisu jako jsou Womanizéry.

Každopádně přejeme šťastný výběr levného měkkého dilda a spoustu sladkých orgasmů

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...