Nezávislé průzkumy a recenze pro vás můžeme tvořit jen díky provizím, které získáváme, když nakupujete přes naše odkazy.
  1. > Erotogenní zóny >
  2. Erotogenní zóny u muže: průvodce po těch známých i neznámých

Erotogenní zóny u muže: průvodce po těch známých i neznámých

Lucy
Lucy
4. 6. 2021
8 minut čtení

Erotogenní zóny u muže, že má muž jedinou erotogenní zónu? Vtip dobrý, ale nic víc. Těch citlivých míst mají muži víc, než by většinu žen napadlo. A dobrá milenka je potřebuje znát všechny. A taky vědět, co na kterou obvykle platí.

Takže se na ně pojďme podívat.

Něco málo o erotogenních zónách muže

Jde o místa na lidském těle, která při správné stimulaci přivodí erotické vzrušení a slastné pocity, které ideálně vedou až k orgasmu. Jsou tak citlivá proto, že je v nich mnoho nervových zakončení.

Neexistuje však mapa platná pro všechny erotogenní zóny u muže. Každý má citlivé jiné erotogenní zóny. Některé mohou být lechtivé, jiné příliš citlivé, jiné nudné. Každý tak má rád něco jiného a v jiných podmínkách. Na druhé straně některé zóny jsou velmi předvídatelné a existují na ně i ověřené postupy, které se líbí téměř všem.

erotogenni zony u muze

Klíčem k dobrému sexu je objevit erotogenní zóny partnera a naučit se s nimi zacházet. Objevit správnou míru líbání, sání, škrábání, hlazení. Proto tomu obvykle na začátku vztahu něco chybí. Znalosti o tom druhém. Kdo chce dojít k luxusnímu sexu, ten musí zkoušet a objevovat. Erotogenní zóny se totiž občas ukrývají tam, kde by tě možná ani nenapadlo…

Erotogenní zóny u muže pro něžnou předehru

Některá místa by tě možná ani nenapadlo vnímat jako mužské erotogenní zóny. Ale jsou. Nicméně určitě můžeme polemizovat o tom, že se správným přístupem a erotickým pohledem se erotogenní zónou může stát každý kousek lidského těla.

Hlavní jsou nástroje: líbání, hlazení, škrábání, sání, cumlání… a klíčem je rozhodně přístup. Když se na něj vrhneš s chutí a nadšením, pozná to. A touha ženy je pro muže velmi silné afrodiziakum.

Páteř a kříž

Určitě znáš někoho, kdo miluje škrabkání na zádech. Hlazení. Nebo masáž. Záda rozhodně patří mezi citlivé oblasti těla a dá se na nich odstartovat parádní předehra. Však existuje i celá řada erotických masáží, které byly populární už stovky let zpátky. Záda prostě mají ráda smyslné doteky.

Ale o tom jsme už psali. Pro inspiraci mrkni do naší sekce článků Erotická masáž.

Pokožka hlavy

To je asi podobný příběh jako s páteří. Určitě se ti vybaví ten člověk, co miluje hlazení na hlavě, masáž a škrabkání. Nejde jen o něžnost, jak by se mohlo zdát. Pokožka hlavy je opravdovou erotogenní zónou. Pokud to neznáš na vlastní kůži hlavy, určitě vyzkoušej. Dobře provedená masáž hlavy je opravdu slastný prožitek, který ucítíš až v konečcích prstů (nejen prstů).

Vnitřní strana zápěstí

Pokožka zde je velmi tenká, a proto jde o extrémně citlivé místečko. Je to podobné jako s krkem. I tady muž každý dotyk i polibek ucítí jako výboj žhavé elektřiny. Zkus se na něj zaměřit a uvidíš, že to zdaleka není jen tak obyčejné místo. Ale do

Dlaň a prsty

V prstech je mnoho nervových zakončení. Obyčejný dotyk nemusí být nijak erotický, ale pokud je to něžné hlazení prstů, obohacené o hluboké pohledy do očí, jiskra vzplane během okamžiku. 

Velmi vzrušující je také ocucávání prstů. Připomíná orální sex, takže jde o jasnou erotickou výzvu, která málokterého muže nechá v klidu.

Podkolenní jamky

I tady je kůže tenká, takže jsou jamky velmi citlivé erotogenní zóny u muže na každý dotek. Možná nevypadají eroticky, ale vyzkoušej to. Pro některé muže jsou dotyky zde velmi vzrušující. Určitě to ale není místo pro každého, někdo je na něj zkrátka příliš lechtivý. Nicméně. Trocha škádlení rozhodně také má v posteli své místo.

Podpaží a vnitřní strana paží

I tady můžeme mluvit o mužské erotogenní zóně. Pro někoho o lechtivém mučení, pro někoho o smyslném prožitku. Určitě stojí za zkoušku. (Obojí!)

Chodidla

Není to náhoda, že na ně mají někteří úchylku. Chodidla jsou výraznou erotogenní oblastí. Podle mnohých má navíc jejich masáž výrazné léčivé účinky. To zní jako ideální předehra… no ne?

erotogenni zony u muze chodidla

I chodidla jsou velmi lechtivá oblast, takže zkus spíš stisk a větší tlak, žádné něžné hlazení. A věř, že když si před něj klekneš k jeho nohám, začneš je masírovat a obohatíš to o nějaký ten svůdný pohled, jen těžko to v něm nevyvolá myšlenky na sex.

Citlivější erotogenní zóny u muže

Tak teď pojďme na ještě citlivější místečka, která všechny známe. Možná ale některé přehlížíme? A znáte erotogenní zóny podle znamení?

Rty a jazyk

Smyslné líbání rozvibruje celé tělo. Může být pomalé i rychlé, drsné i něžné, se zuby, s oždibováním, s jazykem, bez něj. Zkrátka je určitě škoda zůstat u jediného stereotipního nacvičeného líbání. Klidně ho překvap, vzrušující předehra může začínat právě u rtů.

Uši

Ano, erotogenní zóny u muže jsou i jeho uši. Někteří se budou slastně svíjet jen pod horkým dechem namířeným do ucha. Zkus to. Žádné foukání, spíš dýchání. 

Uši jsou jako stvořené k líbání a zlobení. Ale každopádně jsou velmi citlivé i na zvuk. Na to je dobré vždy myslet. Divoké pusinkování, mlaskání a funění tak většině mužů velkou radost neudělá. Na uši se musí spíš pomalu, s horkým dechem a něžným oďobáváním. 

Krk

Klasika, je třeba něco dodávat? Tady se můžeš vyřádit. Kousat, líbat, sát. Jen pozor na cucfleky. Tedy pokud si zrovna nechceš značkovat území.

Hruď

Hlazení a polibky na hrudi mají jasný nádech sexu, jen málokterého nechají chladným. Pozornost si jistě zaslouží i bradavky, ty mužské jsou ale rozhodně slabší erotogenní zónou než ty ženské. Ale zase záleží. Někdo na nich dotek nemá rád vůbec a někoho přivádí k šílenství. Ale rozhodně stojí za zkoušku je otestovat.

Pupík a třísla

Tady už se přibližujeme k jeho hlavní touze. Ví, jak blízko už to je. A tím víc vzrušující může být ještě chvíli zůstat kolem pupíku, líbat ho a hladit, nechat ho se těšit. Jde o velmi citlivé místo nabité erotikou.

Zadek

Když ho během sexu pořádně chytneš za zadek, určitě ho to rozrajcuje. Ale můžeš mu věnovat pozornost i dřív, za všech okolností jde o velmi vzrušující oblast. A klidně na ni můžeš být i drsnější, zadek nepatří mezi něžná citlivá místečka.

erotogenni zony u muze zadek

Vnitřní strana stehen

Stejný příběh jako s třísly. Velmi velmi citlivá oblast. Když se tu chvíli zdržíš, bude šílet. Ideální místo na trochu chlazení, líbání, masírování. Ale rozhodně až když je pořádně vzrušený, jinak dotyk zde zvládne málokdo (extrémně citlivá oblast!) 

A je čas vrhnout se na ta opravdu zajímavá místa…

Hlavní erotogenní zóny u muže

Penis

Hlavní erotogenní zóna u muže, středobod jeho světa. To všechny víme, žádná novinka. Ale i na penisu je několik detailů, které některé ženy netuší. A přitom stačí vědět jen tohle, aby z tebe byla jeho bohyně:

I muži se dočkali: Womanizéry pro muže

  • Žalud – špička penisu je mnohem citlivější než jeho tělo. Je v něm více než 4 000 nervových zakončení, takže bude pěkně vnímat každý tvůj dotyk i polibek. I horký dech. Nebo sání. 

Ideální místo, kde si vyhrát. Ale vždy s trochou opatrnosti a ideálně s lubrikantem, žalud patří mezi citlivá místa a lehce se odře.

  • Uzdička – jde o takový “uzlík” spojující žalud s penisem, na jeho spodní straně. Je to nejcitlivější místo penisu, takže i celého muže. Přes tenhle malý uzlík ho dovedeš k pořádné slasti. Akorát hodně opatrně na něj, uzdička je extrémně citlivá, takže rozhodně žádné zuby. Ideální nástroj: jazyk.
  • Spodní strana penisu – že je celý penis stejně citlivý? Ani omylem. Spodní strana, takže část pod uzdičkou, je citlivější. Užitečná informace pro jakoukoliv stimulaci. 
  • Kořen – ten se většinou jako erotogenní zóna nijak zvlášť nevyzdvihuje. A přitom… pokud znáš erekční kroužky, víš své. Trocha přiškrcení u kořene dokáže s celým penisem divy a někteří muži pocit sevření zkrátka milují. Mimochodem… s takovým kroužkem je vše jednodušší.

Další super tipy a triky, jak se dokonale postarat o penis, si přečti v článku Jak na masáž penisu.

Varlata a šourek

V jedné ruce penis, ve druhé varlata. Pro většinu mužů splněný sen. Jde o velmi citlivou část jejich těla, stojí za to ji zapojit. Ale je velmi citlivá. Takže vždy s opatrností. Líbání, hlazení, jemné mačkání. Nejspíš bude na vrcholu blaha, jen pozor na drsné dotyky.

Hráz

Jde o oblast za varlaty, mezi penisem a análním otvorem. Je extrémně citlivá. I proto, že jen kousek pod ní se nachází prostata, velmi výrazná erotogenní zóna.

Na hrázi se mu pravděpodobně bude líbit jakýkoliv dotek, hlazení, líbání. A klidně můžeš vyzkoušet třeba i vibrátor, který ještě lépe pomůže rozvibrovat prostatu.

Anální otvor

Sem se už každé ženě nechce, ale pro muže je to obvykle velmi vzrušující místo. Tedy pro některého, pro jiného to absolutně nepřichází v úvahu. Takže tady žádné unáhlené akce, chce to spíš pomalu se přibližovat a dát mu prostor projevit své reakce a chutě. (Nebo jasně, rovnou si o tom pokecat.)

Pokud tě to příliš neláká, nemusíš mu tam hned “strkat prst” (taky si místo něj můžeš vzít nějaký malý vibrátor). Ono samotné kroužení okolo je velmi vzrušující.

Prostata

A tady jsme už u mužské erotogenní zóny pro odvážné. Ale o to je silnější. Prostata je schovaná v podstatě za penisem, nahmatat lze uvnitř za řitním otvorem. Je několik centimetrů hluboko, je kulatá a velká asi jako vlašský ořech. Prstem bys ji měla bez problému najít.

5151

Anální kolík s erekčním kroužkem Ring & Plug
Anální kolík s kroužkem plně splnil očekávání. Nemůžu mluvit za partnera, ale za mě měl sex díky téhle pomůcce grády.
Přečtěte si další zakaznické recenze

Prostata je extrémně citlivá. Tady žádné zběsilé pohyby. Úplně stačí se jí pomalu dotýkat a muž bude nejspíš hned v rauši. Orgasmus dosažený přes prostatu patří podle některých mužů mezi to nejsilnější, co kdy zažili. Pokud mu to chceš dopřát, ale prst se ti tam stejně strkat nechce, pořiďte si nějaký vibrátor na prostatu, dnes je jich celá řada. 

Jo a vážně pozor na ostré nehty…

Tak, to by asi byly všechny erotogenní zóny u muže. Užijte si je! A můžete se podívat i na erotogenní zóny u žen

Sdílejte

Připojte se k diskusi

Přečtěte si taky

Zobrazit další související příspěvky
Jsem starší 18 let? ...